Facebook Twitter
AMERİKA

Amerika'da Lise Eğitim Programı Hakkında

Amerika’da lise öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için izleyebilecekleri 3 temel yol bulunuyor: Devlet Değişim Programları, Yatılı Özel Liseler ve Gündüzlü Özel Liseler.

Amerika’da Devlet Değişim Programları (Exchange / Kültürlerarası Değişim Programları) : ABD Devleti (Department of State) tarafından yürütülen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bu programda bir eğitim-öğretim yılını Amerika’da devlet okulunda okuyarak ve gönüllü ailelerin yanında konaklayarak geçirebilirsiniz. Program akademik özelliğinin yanısıra kültürel etkileşimi de amaçladığı için özel bir yere sahiptir.

Amerika’da Yatılı Özel Liseler: Özellikle ABD’de üniversite okumayı hedefliyorsanız, sizin için eşsiz bir hazırlık dönemi sunar. Akademik başarılarının yanısıra sanat ve spor alanlarında gösterdiğiniz başarılara ve ilgi alanlarınıza yönelik, yeteneklerinizi en iyi şekilde geliştirip yönlendirebilecek okullara yerleştirilirsiniz.  Okulların yurtlarında diğer Amerikalı ve uluslararası öğrencilerle beraber kalarak hayat boyu sürecek arkadaşlıkların da temellerini atmış olursunuz.

Amerika’da Gündüzlü Özel Liseler: Bu programda yetenek ve ilgi alanlarınız doğrultusunda en uygun okullara yerleştirilir, konaklamalarınızı aile yanında yaparak bir yandan kaliteli bir lise eğitimi alıp gelecekteki kariyerlerinize giden temelleri atma, diğer yandan da ev ve aile ortamının sıcaklığından uzakta kalmadan Amerikan kültürünü de yaşama imkanına sahip olursunuz. 

 

 

ISEWorld’un uzman danışmanlarından bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ve tüm sorularınıza cevap almak için birebir görüşme talebinde bulunabilirsiniz. 

Formu Doldurmak İçin Tıklayın!

 

spikerlik kursu

Mezun Greencard Banner