Facebook Twitter
AMERİKA

Sınavlara Kaydolma

Bilgisayar Ortamında Verilen Genel GRE ve TOEFL Sınavlarına Başvurunuzu Faksla ya da Telefonla Yapabilirsiniz.

Üçüncü bir alternatif posta ile başvurmak fakat bu işlerinizi çok yavaşlatacağı için kesinlikle tercih etmeyiniz.

Faksla başvurmak için yapmanız gereken "International Test Scheduling Form"unu doldurup fakslamaktır. Bu formu TOEFL ve GRE'nin başvuru kitapçıklarının içinde bulacaksınız. Bu kitapçıkların birer kopyasını internet üzerinden TOEFL ve GRE'nin web sayfalarından bulabilirsiniz. Bu sayfaların adresleri sırasıyla TOEFL ve GRE. Aynı kitapçıkları üniversitenizden ve sınavın verildiği merkezlerden de edinebilirsiniz.

Telefon ile başvurmanın önemli bir avantajı sınava girmek istediğiniz günü tam olarak belirtebiliyor olmanız. Faks ile başvuru formunda ise sadece girmek istediğiniz ayı yazabiliyorsunuz. Bu, GRE Alan Test'i için geçerli değil, o kağıt- kalemle alınan bir sınav olduğu için kesin bir tarihi vardır. GRE Alan Test'i için son başvuru tarihleri:

GRE Alan Sınavı Tarihi

Son Başvuru Tarihi

13 Kasım 2009

1 Ekim 2009

11 Aralık 2009

29 Ekim 2009

2 Nisan 2009

18 Şubat 2009

Bilgisayarlı sınavlara yer olduğu sürece bir hafta öncesinden bile başvurabilirsiniz. Yine sadece TOEFL ve Genel GRE için geçerli olan bir başka unsur da sınavları bir gün içinde ister sabah isterseniz öğleden sonra alabiliyor olmanız. Hangisinin sizin için daha uygun olduğunu en iyi siz bilirsiniz.

GRE Alan Testi'ne iki şekilde başvurmak mümkün. Birincisi GRE web sayfasından internet aracılığı ile, ikincisi de posta yoluyla. Alan testine telefon ya da faksla başvuramıyorsunuz. Posta yoluyla başvurmak isterseniz bir GRE Başvuru Kitapçığı (GRE Information and Registration Bulletin) bulup orta kısmında yer alan formu doldurup postalamanız gerekir. Bu form bilgisayar tarafında bar-code sistemi ile okunacağı için formu faksla yollayamazsınız. Bu kitapçığı sınav merkezlerinden veya üniversitenizden edinebilirsiniz. Sınav merkerkezleri için TOEFL ve GRE'nin web sayfalarına bakın. Alan testine en kolay başvuru internet aracılığı ile olmaktadır. Bu durumda kredi kartı ödemesi yapmanız gerekecektir. Hangi şekilde başvurursanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yukarıda belirtilen son başvuru tarihini kaçırmamaktır.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim