Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Dil Okulu Size Göre mi?

Amerika'da dil eğitimi almaya karar vermeden önce kendinize bazı sorular sormalısınız.

Yeterli Zamanınız Var mı?

Dil eğitimi veren kuruluşlar genellikle kur sistemiyle çalıştıklari için eğitim alacağınız süreye kendiniz karar verebilirsiniz. Eğer İngilizce'yi hiç bilmiyor ya da az biliyorsanız, size gerekecek süre en az 8-9 aydır. Bu sürenin 10-12 ay gibi bir süreye çıkması eğitiminizi daha yararlı hale getirebileceği gibi gerekli de olmayabilir. Dil eğitimi almanız gereken süreyi kesin olarak belirlemek kolay değildir.

Göstereceğiniz gayret ve sınıf arkadaşlarınızla ve Amerikalı'larla geçireceğiniz zaman eğitiminizi büyük ölçüde etkileyen faktörlerdir. İlk aylar uyum sağlama döneminiz olacaktır. Kültür şokunu atlatmaya başlamanızdan sonra ise eğitiminiz için en verimli süreç başlayacaktır. Bu şekilde geçecek olan 3 ya da 4 ay sonunda ise İngilizce'nizde büyük gelişmeler hissetmeniz kaçınılmazdır. Orta derecede İngilizce biliyorsanız 3 aylık bir süre, kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber, sizin için yeterli olacaktır.

Yeterli Mali Kaynağınız Var mı?

Amerika'da dil eğitimi konusunu değerlendirirken belli bir paraya sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Yurt dışında eğitim, Türkiye'de kaliteli bir kurumda alacağınız dil eğitiminden çok daha pahalı olabilir. Ayrıca ayırdığınız para sadece eğitim masraflarınızı değil, aynı zamanda Amerika'da bulunacağınız süre boyunca yaşam masraflarınızı da karşılayacak miktarda olmalıdır.

Yeterince Kararlı ve Ciddi misiniz?

Amerika'da dil eğitiminden maksimum yarar sağlayabilmek için ciddi bir kararlılığa sahip olmanız gerekir. Yabancı bir dil öğrenmek çok kolay ve hızlı değildir. İstekli ve kararlı olmalısınız. Yapacağınız zaman ve para yatırımını da göz önüne alarak böyle bir eğitime kendinizi tamamen adamanız gerektiğini unutmayın.

spikerlik kursu

MezunTV'de Amerika'da Dil Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner