Facebook Twitter

Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika'da Yaz Okulu

Amerika'da yaz okulları , Avrupa'dan farklı olarak daha fazla sosyal aktivite içermektedir. Boston, Los Angeles, San Francisco gibi popüler yerleri gezme olanağı tanıyan yaz okulları yaz tatilini verimli geçirmek öğrencilerin gözdesi.

 

 

 

Amerika'da Yaz Okulları

 Öğrencilerin yaş ve eğitim seviyesine göre gruplandırıldığı yaz okulları, eğitim ve sosyal aktivitelerden oluşmaktadırlar. Özel yaz okullarının yanında istenildiği taktirde üniversitelerin de yaz okulları tercih edilebilirler. Üniversitelerin yaz okulları, tüm eğitim ve aktiviteleri kendi sorumluluklarında gerçekleştiriyorlar.

 

 

 Genellikle haftada 15-20 saat arası dil dersi verilen yaz okullarında, yaş ve eğitim seviyesine göre gruplandırılan öğrenciler pratik ağırlıklı İngilizce öğreniyorlar. Birçok ülkeden öğrencinin geldiği bu dil okullarında öğrencilere sosyal aktivite olarak genelde gezi olanağı sunuluyor.

 

 

 Universal Studios, Hollywood, Washington ve bunlar gibi daha birçok popüler yere gezi düzenleyen yaz okulları güvenli gezi liderleri eşliğinde aktivitelerini sürdürüyorlar.

 

 

 Üniversitelerin yaz okullarında eğitim, konaklama, spor ve bunun gibi aktiviteler kampüs içinde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere farklı standartlarda pansiyon uygulaması sunan yaz okulları, öğrencilerin güvenliğinden kendileri sorumludurlar.

 

 

 Yurt dışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler, yaz tatillerini bu yaz okullarında değerlendirerek hem İngilizce öğreniyor hem de Amerika'yı gezip görme şansını yakalıyorlar.

 

 Dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerle tanışarak sosyal ilişkilerini güçlendiren öğrenciler özgüven problemlerini yeniyor,  farklı kültürler tanıyor ve kendi kültürlerini tanıtıyor, öğrenirken eğleniyorlar.

Mezun Greencard Banner