Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Amerika'da Dil Eğitim Masrafları

Amerika, yüz ölçümü bakımından çok büyük bir ülkedir. Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika, her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

 Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, üstün eğitim seviyesi nedeniyle tercih ettiği Amerikan dil okulları tüm dünyaca tanınmaktadır.

 

 Amerika, büyüklüğü nedeniyle bölgeden bölgeye yaşam masrafları konusunda değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden Amerika'da yaşam masraflarının ortalaması tam olarak alınamamakta ve bölgelere göre hesaplanmaktadır.

 

 Örneğin New York'ta bir öğrencinin aylık masrafı 2000 dolara kadar ulaşabilirken, daha iç eyaletlerde bu masraf 1000 dolara kadar inmektedir.

 

 Dil eğitimi almak için Amerika'yı tercih eden öğrenciler, genellikle aile yanında konaklamayı tercih ederler. Bu konaklama biçmi hem daha ekonomik hem de daha güvenilirdir. Üstelik günlük hayatta daha fazla pratik yapma imkanı buldukları aile yanında, dillerini daha iyi geliştirebilirler. Aile yanı konaklama, şehirden şehire 750 dolar ile 1000 dolar arasında değişmektedir.

 

 New York

 

 New York, Amerika'nın en kalabalık şehridir. Yaşam masraflarının en pahalı olduğu şehir de New York'tur. Şehir, yabancı öğrencilerin dil eğitimi için en çok ilgi gösterdiği yer olmakla birlite, bütçe bakımından öğrencileri oldukça zorlar. New York'ta öğrencilerin dil okullarına ödediği aylık maliyet 650-1250 dolar arasındadır.

 

 Boston

 

 Amerika'da öğrenci nüfusunun en çok olduğu şehirlerden biri de Boston'dur. Boston, New York kadar olmasa da eğitim masrafları açısından pek de ucuz sayılmaz. Boston'da dil okuluna giden bir öğrenci, aylık 750- 1200 dolar arası eğitim masrafı ödemektedir.

 

 Los Angeles

 

 Los Angeles, Amerika'nın Batı kıyısında bulunmaktadır. Eğlence hayatıyla ünlü olan bu şehir, göçmen nüfusun en yüksek olduğu şehirlerden biridir. Uygun yaşam koşulları nedeniyle, öğrencilere hitap eden Los Angeles'ta bir dil okulunda okumanın aylık maliyeti 600-1200 dolar arasındadır.

 

 San Francisco

 

 Sıcak bir iklime sahip olan şehir, Amerika'nın en popüler şehirlerinden biridir. San Francisco'da bir dili okulunda okumanın maliyeti aylık 600-1200 dolar arasındadır. 

MezunTV'de Amerika'da Dil Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner