Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Amerika'da Dil Kursları

 Yurtdışında dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin en fazla ilgilendiği ülkelerden biri de Amerika'dır. Amerika'nın bilinen iyi eğitim seviyesi, sosyal imkanları ve birçok bölge seçeneğinden dolayı bu eğilime giren kursiyerler Amerika'da da anadilin İngilizce olması nedenini de göz önünde bulunduruyorlar.

 

 

 Kozmopolit bir yapısı olan Amerika, İngiltere'nin aksine insanlara daha az ürkütücü geliyor. Birçok ülkeden insanın bir arada yaşadığı bu ülkede kendinizi yabancı gibi hissetme olasılığınız çok daha düşüktür.

 

 Amerika'da bir dil kursuna gitmek için herhangi bir şarta gerk yoktur. İngilizce öğrenme isteğiniz, Amerika'ya gidebilmek için yeterlidir.

 

 Amerika'da uygulanan dil öğretim yöntemi genellikle pratiğe dayalıdır. Grammer bilgisinin yanında bolca pratik yapma imkanı sunan kurslar, İngilizceyi anadiliniz gibi konuşma imkanı sağlamaktadırlar. Birkaç haftadan iki yıla kadar uzayan kurs seçenekleri bulunmaktadır. Amerika'da özel bir kursa gitmenin dışında birçok üniversite ve kolej de kendi bünyelerinde dil kursu hizmeti vermektedirler.

 

 Amerika, yurtdışında dil öğrenimiek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkedir. İngiltere'ye kıyasla yaşamın daha ucuz olması bu bölgeyi daha  cazip hale getirmektedir. Konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınız gibi ister aile yanında, ister yurtta, isterseniz bir hostelde konaklayabilirsiniz.

 

 Aile yanında konakladığınız taktirde sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden tasarruf etmiş olacaksınız. Ailelerin güvenlik kontrolleri gittiğiniz kurs tarafından yapılmaktadır ve memnun olmadığınız taktirde aile değiştirme olanağı sağlanmaktadır. Aile yanı, pratik yapma açısından size fayda sağlayacaktır.

 

 Amerika'da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izinleri haftada yalnızca 20 saattir ve kampüs içidir. Fakat bu kampüs içindeki işler de genelde akademik eğitim alan öğrencilere verildiği için çalışma olanağınız yok denecek kadar azdır. 

MezunTV'de Amerika'da Dil Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner