Facebook Twitter
AMERİKA

Amerika'da sınıfta notunuzu yükseltmenin 3 yolu

Küçük sınıflarda derse katılmanız ve yüksek sesle konuşmanız beklenmektedir.

Yüksek Sesle Konuşun

Sınıf içerisinde öğretim görevlisinin ve diğer öğrencilerin yorumlarına itiraz edebilir, öğretim görevlisine her zaman soru sorabilirsiniz. Sınıf içerisindeki aktivitilere katılmanız, dönem sonu notunuz üzerinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

Başkalarına Karşı Saygılı Olun

Amerika da sınıf içerisinde tartışmalarda etkin olarak rol almanız dönem sonu notunuzu yükseltecektir. Bu tartışmalarda aktif olarak rol almanız kadar diğer ögrencilere karşı tutumunuzda önemlidir. Özellikle yükses lisans programlarında, sınıf içinde gerçekleşen tartışmalarda öğrencilerin profesyonel iş hayatındaki deneyimlerinden bahsetmeleri ve bu deneyimler üzerine yapılan tartışmalarda diğer öğrencilere karşı saygılı olmanız ve sözünü kesmemeniz beklenir. Özellikle kişileri ya da grupları suçlayıcı itamlardan bulunmaktan kaçının. Profesyonel hayata hazırlık olarak da nitelendirilen yüksek lisans eğitiminizde diğer kişiler olan ilişkileriniz de dönem sonu notunuzun belirlenmesinde etkin olarak rol oynamaktadır.

Büyük Sınıflarda Ders Dışı Konuşmalardan Kaçının

Özellikle lisans eğitimi sırasında lecture-based classes diye adlandırılan ve çok büyük sınıflarda verilen dersler esnasında ders dışı konuşmalardan kaçının. Sınıf içi katılımın ve tartışmaların çok ender olduğu bu sınıflarda genellikle kanaat notunuz ne kadar sessiz olduğunuz ile ilişkilidir.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim