Facebook Twitter
AMERİKA

Alacağınız eğitimde başarılı olmanın 7 yolu

Okul başladıktan sonra ilk birkaç hafta hemencecik geçer ve birkaç hafta sonra bir bakarsınız sınavlar kapıya dayanmış.

Çalışmalarınıza Erken Başlayın

Biriken onca dersin üstesinden gelmek için sizin için stresli bir dönem başlamıştır. Bu hem duygu durumunuz üzerinde hemde sınav notlarınız üzerinde olumsuz bir etki yapacaktır. Özellikle yüksek lisans programları günü gününe ders çalışmayı gerektirmektedir. İyi bir not ortalaması için daha önceden önleminizi almanız, ders çalışma programınızı önceden yapmanız gerekmektedir.

Çalışma Grupları Oluşturun

Amerikan eğitim sisteminin en önemli avantajlarından biri grup çalışmasıdır. Sınıf içi projelerde beraber çalışacağınız gruplar olacaktır. Bunun dışında oluşturacağınız ders çalışma grupları anlamadığınız konuları anlamanızda, verilen ödevleri yapmanızda ve yapacağınız akademik tartışmalar ile konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Ödevlerinizi Vermeden Önce Başka Birisine Mutlaka Okutturun


Eğitim hayatınız boyunca öğrenci olmanın bir gereği olarak birçok ödev hazırlayacaksınız. Ödevinizi teslim etmeden önce mutlaka başka birisine okutturun. Çoğu zaman kendi hazırladığınız ödevinizde hatalarınızı görmek zor olacaktır. Bu nedenle başka birisinin ödevinizi kontrol etmesi bu hataları minimuma indirecektir. Birçok okulda yabancı öğrencilere yardımcı olmak amacı ile "tutor" diye de bilinen yüksek lisans öğrencileri bulunmaktadır. Bu servislerden ödevlerinizin düzeltilmesi ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Fiziksel ve Zihinsel Sağlığınıza Dikkat Edin


Hepimizin bildiği gibi herşeyin başı sağlık. Birçoğumuz bunun farkında olsa da, çoğu zaman sağlik] ikinci plana atılmaktadır. Unutmayalım ki başarılı bir eğitim hayatı için öncelikle sağlıklı bir vücuda sahip olmamız gerekmektedir. Sağlikli ve mutlu olduğunuz kadar başarılı olursunuz. Özellikle sınav ve proje dönemlerinin yaklaşmasi ile artan çalışma temposunda beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Düzenli bir uyku ve yapacağınız fiziksel egzersizler sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Herşeyden önce kendinize vakit ayırmayı ve biraz da olsa eğlenmeyi unutmayın.

Öğretim Görevlilerinin Ofis Saatlerini Öğrenin

Almakta olduğunuz dersleri veren öğretim görevlilerinin ve asistanlarının ofisde bulunduğu saatleri mutlaka öğrenin. Ders ile ilgili her türlü sorunuz ile ilgili olarak ofislerine giderek sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca öğretim elemenlarının ofislerine giderek, sizden ders ile ilgili olarak nelerin beklendiği ile ilgili sorulara daha ayrıntılı cevaplar bulabilirsiniz.

Yaratıcı Olun

Olaylara dışardan bakın. Hepimiz kendimizi nelerin mümkün olabildiği ve nelere izin verildiği konusunda önyargılarımız ile sınırlarız. Bu olaylara hep içerden bakmamız ile ilişkilidir. Eğer herşeyin mümkün olduğu inanırsak, karşılaştığımız her türlü problemi çözebiliriz.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim