Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

TOEFL'a Hazırlananlar İçin 10 Ücretsiz Kaynaklar

ETS Türk öğrencilerin TOEFL iBT® testinde başarılı olmalarına yardımcı olacak 10 ücretsiz resmi çalışma kaynağı sunuyor.


ETS'nin resmi web sayfası www.ets.org/toefl'da ve TOEFL Go Anywhere web sayfası www.TOEFLGoAnywhere.org'da bulunan ücretsiz kaynaklar, öğrencilere örnek sınav soruları, sınav takvimleri ve sınavın her bir bölümünü derinlemesine inceleyen videolar içeren birçok kullanışlı sınava hazırlık aracı sağlamaktadır.

Devamını oku...

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)


ETS tarafından geliştirilen TOEFL sınavı, dört İngilizce dil becerisini ölçmeye yarayan bir sınavdır: okuma, dinleme, konuşma ve yazma.

Devamını oku...

IELTS mi, TOEFL mı?

Yurtdışında okumak isteyenler için en önemli konulardan birisi İngilizce seviyesinin belgelenmesidir. IELTS mi, TOEFL mı? Tüm dünyada geçerli olan bu iki sınavı sizin için karşılaştırdık.

Devamını oku...

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS, İngilizcenin geçerli oIduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirlemek üzere türn dünyada uygulanan ve dünyanın en çok önerilen dil sınavıdır.

Devamını oku...

GMAT (Graduate Management Admission Test)


GMAT® Graduate Management Admission Test'in kısaltılmış şekli olup standartlaştırılmış bilgisayar uyarlamalı bir sınavdır. GMAT bir işletme okulundaki başarı durumunuzu ölçme amacı ile oluşturulmuştur.

Devamını oku...

GRE (Graduate Record Examinations)

GRE sınavı, mühendislik ve temel bilimler branşlarında master yapmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır.

Devamını oku...

SAT (Scholastic Aptitude Test)

SAT, Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır.

Devamını oku...

MCAT

MCAT (Medical College Admission Test), Association of American Medical Colleges (AAMC) tarafından düzenlenen ve tıp fakültelerinin başvuru değerlendirme kurullarına başvuru sahibi öğrencilerin tıp eğitimini başarıyla tamamlama şanslarını tahmin etmede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır.

Devamını oku...

Computer-Based TOEFL

 Sınav sırasında sorular zorluk derecesine göre ayrılarak TOEFL soru bankasından otomatik olarak seçilecek, ve ekranda birer birer görünecektir.

Devamını oku...

Computer-Based TOEFL'a Başvuru

Computer-based TOEFL sınavı bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim