Facebook Twitter
AMERİKA

Orlando'daki Bölgeler ve Harita

 Orlando'nun merkezi dışında kaydadeğer bir bölgesi olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Orlando'ya gelen birisinin zamanı muhtemelen Downtown, Universal, Disney ve havaalanı dörtgeninde geçecektir.

Devamını oku...

Orlando'da Gezilecek Yerler

Şüphesiz Orlando'ya gelen herkesin merak ettiği iki yer vardır Disney ve Universal Stüdyoları. Gerçekten de Orlando'da 'tema parkları'nın dışında pek bir turistik mekan olduğunu söylemek zordur.

Devamını oku...

Orlando'da Ulaşım

Orlando'nun pek çok yerine otobüsle ulaşmanız mümkündür. Otobüslerle ilgili dikkat etmeniz gereken pek çok seferin akşam saatlerinde ve haftasonlarında olmayışıdır.

Devamını oku...

Orlando'da Gece Hayatı

Orlando'nun gece hayatını yaşamak için gidebileceğiniz bir kaç yer vardır: Şehrin downtown bölgesi, Universal Stüdyolarının City Walk bölgesi veya Disney Downtown.

Devamını oku...

Orlando'daki Restoranlar

Orlando'da geçireceğiniz eğlence dolu büyülü tatili şüphesiz güzel yemeklerle tatlandırmak isteyeceksiniz. O zaman size aşağıdaki restoranları tavsiye ediyoruz.

Devamını oku...

Orlando'da Alışveriş

Orlando'dan hediye almayı düşünüyorsanız Disney veya Universal dışında bir yere gitmenize gerek yok. Aklınıza gelmeyecek çeşitte hediye seçeneklerini Disney ve Universal'da bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Devamını oku...

Orlando'daki Okullar

Orlando'nun en önemli üniversitesi Florida'nın da en iyi üniversitelerinden biri olan University of Central Florida'dır (UCF). UCF'in eğitim alanı oldukça geniştir.

Devamını oku...

Universal Studios, Orlando

Universal'ın Orlando'daki varlığı üç bölümden oluşmaktadır: Universal Studios Florida, Universal's Islands of Adventure, City Walk.

Devamını oku...

Orlando'daki Eğlence Parkları

Özellikle tema parkları diye adlandırılan eğlence parkları ile ön plana çıkan Orlando şehri, yılda 40 milyon ziyaretçisini bu iki eğlence parkının bu şehirde yapılanmasına borçludur.

Devamını oku...

Orlando'daki Havaalanları

Orlando çevresinde 3 tane havaalanı bulunmaktadır. Genellikle uluslararası uçuşlar için Orlando International Airport (MCO) kullanılmaktadır.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim