Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Özel Röportaj: Florida’da İngilizce Eğitimi

Avrupa’nın en iyi araştırma şirketlerinden QS’in 2012 Dünya’nın En İyi Üniversiteleri sıralamasında 169. Sırada yer alan University of Florida İngilizce programı ile dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere İngilizce öğretiyor. İngilizce programı için 2 adet bursu olan University of Florida English Language Institute programının yetkilileri ile konuştuk.

Devamını oku...

Özel Röportaj: Arizona'da Okumak

Arizona’da eğitim gören öğrencilerden Sema Tan yurtdışında okumaya karar verme sürecini, okurken karşılaştığı avantajları ve tüm merak ettiklerinizi cevaplıyor.

Devamını oku...

ÖZEL RÖPORTAJ: Amacım Türk Öğrencileri Amerika'da Eğitim Hakkında Bilgilendirmek

Türkiye Amerika’ya en çok öğrenci gönderen ülkeler sıralamasında 11,973 öğrenci ile 10. sırada yer alıyor. Bu da Amerika’daki eğitim fırsatlarının Türk öğrencilere anlatılmasının önemini arttırıyor. ABD Eğitim ve Kültür İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı J. Adam Ereli Amerika’daki eğitim imkanlarını ve uluslararası öğrencilere sunulan fırsatları anlatmak amacıyla Türkiye’ye geldi. Mezun.com olarak Sayın Ereli ile Türkiye ziyareti sırasında bir araya geldik ve sorularımızı yönelttik.

Devamını oku...

California'da 1500$'a İngilizce Sertifika Programları

California State University, 1500$'a evinizden İngilizce Sertifikası alma imkani sağlıyor.

Devamını oku...

California'nın Merkezinde TOEFL'sız ve Ekonomik Bir Üniversite Deneyimi - West Hills College Coalinga

Amerika'da eğitim almak hemen hemem her öğrencinin hayali. Ancak bu hayali gerçeğe dönüştürmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Devamını oku...

ABD Başkonsolosluğu Yetkilileri Mülakatlarda Dikkat Edilmesi Gerekenleri Anlattı

Amerika'da eğitim almak hemen hemen her öğrencinin hayalidir. Ancak bu hayali gerçekleştirmek için halletmeniz gereken birkaç adım var.

Devamını oku...

Amerika'da Bir Başarı Öyküsü: John Alpay

John Alpay, Amerika'daki başarılı Türklerden biri. 2010 yılında Capistrano Unified School District Mütevelli Heyetine seçilmişti. Şu an başkan yardımcısı görevini yürütüyor.

Devamını oku...

Amerika'da Kitapları Liste Başı Olan Ünlü Psikiyatrist Mark Goulston

Mark Goulston ile şahane bir röportaj yaptık. Amerika'da kültür şokundan, bir Amerikalıyla "dating"e kadar her şeyi konuştuk. Psikiyatrist M.Goulston güler yüzlü, bilge ve bir o kadar da karizmatik bir iletişimci.

Devamını oku...

Dikkat! Sıradan Bir Harvard Başarı Öyküsü Değildir

Bu yaz büyük gazetelerin manşetlerinden Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlunun üstün başarı göstererek Harvard Üniversitesi'nde eğitim görme hakkı kazandığını okuduk.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim