Facebook Twitter
AMERİKA

Öğretmen Yerleştirme/Çalışma Programı

ABD'de bulunan 1857 yılında kurulan ve 2.7 milyon aktif öğretmen üyesi olan Ulusal Eğitim Örgütü (National Education Association) tarafından Ağustos 2003 tarihinde yayınlanan makalede, öğretmenlik alanında tarihi bir dönüm noktasına girildiği belirtilmiştir.

Öğretmen Yerleştirme/Çalışma Programı

Programın Geçmişi ve Oluşumu: ABD'de bulunan 1857 yılında kurulan ve 2.7 milyon aktif öğretmen üyesi olan Ulusal Eğitim Örgütü (National Education Association) tarafından Ağustos 2003 tarihinde yayınlanan makalede, öğretmenlik alanında tarihi bir dönüm noktasına girildiği belirtilmiştir. Bir yandan öğrenci sayısı çok büyük bir hızla artarken yaklaşık bir milyona yakın öğretmen emeklilik yaşına ulaşmaktadır. Buna bağlı olarak uzmanlar önümüzdeki on yıl içinde 2 milyon yeni öğretmene ihtiyaç duyulabileceğini belirtmektedir.

İstatistikler ABD'de artan öğretmen ihtiyacının özellikle belirli eyaletlerde ve belli başlı şehirlerde kriz boyutuna vardığını göstermektedir. 08 Ocak 2002'de eski ABD Başkanı Bush tarafından imzalanan ve yürürlüğe giren yeni yasaya göre (No Child Left Behind Act of 2001) ABD'de ilk ve ortaöğretim sisteminde acilen yenilenme reformlarını öngörmektedir.

Dolayısı ile hem bu artan ihtiyacı karşılamak, hem reformun gerektirdiği yeniliklerin gereğini hızla yerine getirebilmek için NEA yurtdışından nitelikli öğretmen ihtiyacını karşılamaya yönelik girişimlere onay vermiştir.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim