Facebook Twitter
AMERİKA

Washington Dulles International Airport

Dulles hava alanı deniz aşırı uçuş kapasitesi bakımından Amerika'daki en büyük 5. hava alanıdır. Hava alanı iki katlı merkez terminalden ve uçuşların kapılarının bulunduğu ara terminallerden oluşmaktadır.

Genel Bilgi:

Merkez terminallerden bu ara terminallere servisler kalkmaktadır. Terminalin üst katı gidiş (departures), alt katı ise geliş (arrivals) olarak planlanmıştır.

Ulaşım:

Washington Flyer Express Bus: Bu otobüsler Ronald Reagan National Airport, West Falls Church metro durağı ve Washington şehir merkezine (downtown) servis yapmaktadırlar.
Ronald Reagan National Airport'a ulaşım süresi yaklaşık 45 dakika, Metro-West Falls Church durağına ulaşım süresi yaklaşık 25 dakika Downtown'a ulaşım süresi yaklaşık 45-60 dakikadır.

Flyer Taksi: Merkez terminal çıkışında bekleyen taksilere binebilmeniz için terminal çıkış kapısı yanında bulunan taksi ayarlama standına gidip gitmek istediğiniz yeri ve bavul miktarınızı bildirmeniz gerekmektedir. Buradaki görevli sizi sıradaki uygun taksiye aktaracaktır.

Super Shuttle: Şehrin istediğiniz bölgesine bu servis araçlarıyla gitmeniz mümkün. Bu servis araçları hergün sabah 5:30 ile geceyarısı arasında çalışmaktadır. Daha detaylı bilgi için 1-800-BLUEVAN'i arayabilirsiniz.

Metro-rail:
Metro durağına Washington Flyer Express otobüsleri servis yapmaktadırlar. Metro trenleri hafta içi sabah 5:30-gece yarısı 12:30, hafta sonu ise sabah 8:00-sabaha karşı 1:00 arasında çalışmaktadır. Detaylı bilgi alabileceğiniz telefon numarası (202) 637-7000. Metrorail'ın gitmediği yerlere aynı duraktan metrobus denilen otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerle ilgili bilgi alabileceğiniz telefon numarası (202) 638-3780'dır.

Araba kiralama: Ana terminal içinde bulunan Ground Transportation Center'daki telefonlardan ve bilgi veren ekranlardan araba kiralama şirketleri ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu şirketlerin merkezlerine hava alanı içinde çalışan car rental servis otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.

"Washington Dulles International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında IAD: Wash, DC/Dulles, DC'yi seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park yerleri: Otoparklara ilk 20 dakika içinde giriş çıkış yapanlardan para alınmamaktadır.
Hourly (Short term) Parking: Ana terminalin hemen önündedir. Saati 3$, daha sonraki her saat 4$, günlük maksimum 36$'dır.
Daily (General) Parking 1: "Hourly Park"ın ilerisindedir. İlk saati 5$, maksimum günlük 15$'dır.
Daily (General) Parking 2: Ana terminalin doğusunda yer alır. Saati 5$, maksimum günlük 10$'dır.

Long Term/Economy Parking: Sarı, mor, yeşil, mavi, kırmızı ve turuncu parklar uzun dönem park içindir. Buradan hava alanına servislerle ulaşım mümkündür. Servis araçları 10-15 dakikada bir çalışmaktadır. Saati 3$, maksimum günlük 9$'dır.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim