Facebook Twitter
AMERİKA

San Francisco International Airport

International, North ve South terminalleri olmak üzere üç adet terminal bulunmaktadır. Aktarmalı olarak gelirken en çok tercih edilen havayollarından Lufthansa International Terminal D bölgesinde, Swissair South Terminal C bölgesinde, British Airways International Terminal D bölgesinde ve Delta Airlines South Terminal C bölgesinde bulunmaktadır.

Ulaşım:

Hava alanında gideceğiniz yere ulaşım imkanları hakkında detaylı bilgi edinebilmeniz için hizmet veren 5 adet "Information Desk" bulunmaktadır. Bunlar yukarıdaki planda gösterilen B, C, D, E ve F bölümlerinde yer almaktadır. Ayrıca bu 'desk'lerin hemen yanında dokunmatik olarak kullanıp bilgi alabileceğiniz bilgisayarlar mevcuttur.

Taksi: Taksiler alt katta (lower level) terminal çıkışlarında bulunmaktadır. Kendiniz taksi tutabileceğiniz gibi size kolaylık olması açısından taksi ayarlamanızda yardımcı olan üniformalı görevliler de bulunmaktadır. Taksiler hava alanı civarında 20 km'lik bir alan içinde olan servise normal ücret tarifesini uygularken daha uzak yerler için bu tarife değişmektedir.

Door to door van:
Küçük minibüs türü araçlar olan van'ler sizi gideceğiniz yerin kapısına kadar ulaştıran ideal ve taksiye oranla hesaplı sayılabilecek servis araçlarıdır. Birden fazla kişi aldığı için sizinle beraber seyahat eden başka insanlar da olacaktır. Bu van'ler Bay Area, San Mateo, Santa Clara, Marin, Alameda ve Cantra Costs bölgelerine servis yapmaktadır. Gece 11:00'den sonra varmanız durumunda önceden telefonla van istemeniz gerekmektedir. Bu araçları üst katta (upper level) terminal çıkışlarında bulabilirsiniz.

Public transit: Bu şekilde ulaşımı tercih ederseniz otobüs, Caltrain, SFO Shuttle ve Bart shuttle gibi seçenekleriniz olacaktır. Caltrain ve SFO Shuttle'ları San Mateo County ve San Francisco'ya servis yapmaktadır. Caltrain durağına hava alanı servis otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Servis otobüsleri ve diğer otobüslerin durakları International ve North terminallerinde üst katta (upper level) terminal çıkışlarındadır. Bart Shuttle San Mateo, , Alameda ve Cantra Cost bölgelerine hizmet vermektedir, bu servis otobüsü için durak yeri de International ve North terminallerinde üst katta (upper level) terminal çıkışlarındadır.

Araba kiralama:
Araba kiralama merkezine gitmek için hava alanı üst katından (upper level) "Rental Car Shuttle" denilen servis otobüsüne binmeniz gerekmektedir. Bu otobüsler teminallerden her 3-5 dakika'da bir araba kiralama merkezine servis yapmaktadırlar.

"San Francisco International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında SFO: San Francisco, CA'yı seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park Yerleri:

Uzun dönem park: Terminallerden bu park yerine ücretsiz servis otobüsleri çalışmaktadır. Park yerine ulaşım yaklaşık yarım saat sürmektedir. Servis otobüsleri "Departures" katından terminal çıkışlarındaki duraklardan kalkmaktadır.

Park ücreti:
Her 20 dakikası 1$'dır. Günlük ücret maksimum 12$'dır. Ödemelerde kredi kartı da kabul edilmektedir.

Kısa dönem park: Yukarıdaki plandan da görüleceği üzere hava alanı merkezindeki bölge kısa dönem park etmek içindir

Park ücreti: Her 20 dakikası 1$'dır. Günlük ücret maksimum 24$'dır. Ödemelerde kredi kartı da kabul edilmektedir.

Hava alanı resmi web sitesi

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim