Facebook Twitter
AMERİKA

Boston Logan International Airport

Amerika'nın en büyük 17. havaalanıdır. Havaalanı içinde yukarıdaki planda da göreceğiniz üzere tam 5 adet terminal bulunmaktadır.

Aktarmalı olarak gelirken en çok tercih edilen havayollarından Lufthansa, Swissair, British Airways ve Delta Airlines'ın buraya uçuşları bulunmaktadır. British Airways, Lufthansa ve Swissair E terminalinde, Delta Airlines ise C terminalinde bulunmaktadır.

Ulaşım:

Taksi: Taksiler terminal çıkışlarındaki taksi duraklarında 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Metro: Havaalanına ve havaalanından şehrin çeşitli bölgelerine ulaşım için Blue Line trenlerini kullanmalısınız. Her terminalden metro durağına ulaşımı sağlayan bedava servis otobüsleri bulunmaktadır.

Logan Ekspres: Ekspres otobüsler hafta içi sabah 4:30'la akşam 11:00 arasında her yarım saatte bir, cumartesileri sabah 7:00 ile akşam 11:00 arasında her saat başı, pazarları ise sabah 7:00 ile akşam 1:00 arasında her saat başı hizmet vermektedirler. Üç çeşit olan otobüslerden Braintree şehrin güneyine, Framigham batısına, Woburn de şehrin kuzeyine ulaşımı sağlamaktadır. Ulaşım ücreti tek gidiş için 8$, gidiş-dönüş için 14$'dır.

Logan Shuttle:
Logan servis otobüsleri ise hava alanı içinde terminaller arası ulaşımı sağlar. Bunun yanında metro, su taksileri gibi çeşitli toplu taşıma araçlarının duraklarına ve otoparklara ulaşımı da sağlamaktadırlar. Servis otobüsleri hergün sabah 4:00 ile akşam 1:00 arasında hizmet vermektedir.
11 Numaralı Servis Otobüsü- Terminaller arası ulaşımı sağlamaktadır.
22 Numaralı Servis Otobüsü- A ve B terminallerine uğrayan bu servis otobüsüyle metro durağına kadar gidebilirsiniz.
33 Numaralı Servis Otobüsü- C,D ve E terminallerine uğrayan bu servis otobüsüyle metro durağına kadar gidebilirsiniz.
66 Numaralı Servis Otobüsü- Tüm terminallere uğrayan bu servis otobüsü ile su taksileri durağına kadar gidebilirsiniz.
88 Numaralı Servis Otobüsü- Tüm terminallere uğrayan bu servis otobüsü ile otoparklara gidebilirsiniz.

Araba Kiralama:
Hava alanında hizmet vermekte olan 8 adet araba kiralama şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerin kontuarleri terminal A'nın varış (arrival) bölümünde bulunmaktadır. C ve E terminallerinden ise bu şirketlere ulaşabileceğiniz direk telefonlar bulunmaktadır.

Su yoluyla: 66 nolu servis otobüsü sizi direk su taksilerinin durağına götürecektir. Buradan şehrin istediğiniz bölgesine giden tekneye binmelisiniz.

"Boston Logan International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında BOS: Boston, MA'yı seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

Park Yerleri:

Bütün otoparklarda kredi kartı geçerlidir.

Central Parking Garage: Tüm terminallerin kullanabileceği bir otoparktır. İlk saati 4$, günlük park 18$'dır.

Economy/Satellite Lots 1 & 2: Uzun dönem park etmek için tercih edilebilir. İlk saati 4$, günlük 12$'dır. Haftalık park etmeniz durumunda bir haftalık ücret 50$'dır.

Terminal A Lot: A terminali ve kısa dönem park için ideal park yeridir. Park edeceğiniz yerde quarter'larla (25 sent) çalışan parkmetreler olacaktır. Her quarter size tahmini 15 dakika park etme imkanı verecektir. Ceza yememek için parkmetreye kalacağınız süre kadar quarter atmalısınız.

Terminal B Garage: B terminali için ideal park yeridir. İlk saati 4$, günlük park 18$'dır.

Hava alanı resmi web sitesi

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim