Facebook Twitter
AMERİKA

İşe Bağlı Göçmen Vizesi Tercih Sistemi

İşe bağlı göçmen vizesi dört farklı kritere dayanılarak verilmektedir. İşveren olarak sponsoru olduğunuz çalışanınıza uyan kriteri ya da göçmen vizesi almak isteyen çalışan olarak size uyan kriteri bu bölümde bulabilirsiniz.

Devamını oku...

Green Card ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular II

Bütün başvuru sahipleri, çekilişe katılmaya elverişli ülkelerin vatandaşları olmalıdır. Ancak bu kuralın iki istisnası vardır.

Devamını oku...

Green Card ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular III

Green Card çekilişiyle ilgili olarak bir Amerikan şirketi veya danışman tarafından aldatıldığını düşünen kişiler yerel müşteri haklarını koruma kurumlarına ya da Amerika'da bulunan Federal Ticaret Komisyonu'na (Federal Trade Commission- FTC) başvurabilirler.

Devamını oku...

Green Card ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular IV



Kendi işinizi kendiniz bulmanız gerekir. Ancak, iş bulma kurumları, özel şirketlerden veya okulunuzdan yardım alabilirsiniz.

Devamını oku...

Röportaj: Mezun greencard Talihlisi Evren Yılmaz

Geçtiğimiz yıllarda Green Card çekilişine katılarak kazanan ve artık bir Green Card sahibi Evren Yılmaz'a hayallerini, düşüncelerini ve önerilerini sorduk.

Devamını oku...

Röportaj: Mezun greencard Talihlisi Ferit Çelik

Geçtiğimiz yıllarda Green Card çekilişine katılarak kazanan ve artık bir Green Card sahibi Ferit Çelik'e hayallerini, düşüncelerini ve önerilerini sorduk.

Devamını oku...

Röportaj: Mezun greencard Talihlisi Aycan Sancak

Aycan Sancak Green Card çekilişi ile Amerika'ya gitme şansı yakalayan bir Mezun.com üyesi. Şu an Maltepe Üniversitesi'nde genel psikoloji alanında yüksek lisans yapan Sancak, Mezun.com rehberliğinde bu şansı yakaladığını ifade ediyor.

Devamını oku...

Mezun greencard Talihlisi Murat Akçakoca

Aradan aylar geçmiş ve Murat başvurusunu çoktan unutmuşken bir gün posta kutusunda gördüğü bir zarfı açmasıyla hayatı tümüyle degişmiş.

Devamını oku...

Mezun greencard Talihlisi Harun Çilingir

Mezun.com'da haftanın yazısını okuyunca ben de bir nebze olsun faydalı olurum düşüncesiyle hareket ettim. Umarım birilerinin işine yarar.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim