Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Amerika'da Vatandaşlık ve Göçmenlik Hukuku

Amerika'ya yerleşmek planlarınız arasında varsa, orada uymanız gereken kuralları çok iyi bilmeniz gerekir. Green Card almaya hak kazandınız ancak sonraki süreçleri bilmiyorsanız Amerika'da yaşam, green card ve göçmenlik konularında hizmet veren Claudia Jocelyne K. Muslu'ya sorularımızı yönelttik. 

Devamını oku...

DV-2015 Green Card Çekiliş Sonuçları Açıklandı!

Amerikan Hükümeti tarafından her yıl çekilişle 50 bin kişiye verilen Green Card'ın bu seneki kazananları belli oldu.

Devamını oku...

Green Card İle Amerikan Vatandaşı Olmak

Sosyal medya ve birçok internet sitesinde bolca reklamını gördüğünüz Green Card'ın Amerika'yla ilgili olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Peki Green Card tam olarak nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır?

 

Devamını oku...

Green Card Talihlimiz: Oğuz Yiğit

Biliyorsunuz, Mezun olarak Green Card çekiliş hizmetimiz mevcut. Bir üyemizin daha Green Card kazandığını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz! Talihlimiz Oğuz Yiğit Green Card deneyimi ile ilgili düşüncelerini sizlerle paylaştı.

Devamını oku...

Amerika Göçmen Vize Bölümü Konsolosu ile Röportaj


Green Card Amerika'ya gitmek isteyenler arasında en çok merak edilen konulardan biri. Konuyla ilgili olarak yetkili merciilerden sizler için bilgi aldık. Amerika Büyükelçiliği Göçmen Vize Bölümü Konsolosu ile yaptığımız röportajı okuyabilirsiniz.

Devamını oku...

Sena Sarıgüllü ile Green Card Hakkında Röportaj

Green Card talihlimiz Sena Sarıgüllü ile Green Card çekiliş süreci ile ilgili röportaj yaptık.

Devamını oku...

Hayaller Ülkesi Amerika'da Yeni Bir Hayat

Amerika'da yeni bir hayat kulağa hoş geliyor değil mi? Green Card çekilişimize katılarak Green Card kazanan Esra Çabuk'la başvuru öncesi ve sonrasında yaşadıklarını konuştuk.

Devamını oku...

Green Card Çekilişi ile İlgili Öneriler

Green Card birçok kişinin hayali. Green Card çekilişine Mezun aracılığıyla başvuran üyelerimiz Green Card kazandıklarında çok mutlu oluyoruz. Zafer Çetinkaya da çekilişi kazananlardan. Çekilişe başvurmak isteyenlere bazı önerilerde bulundu.

Devamını oku...

Green Card Çekilişi

Amerikan vatandaşı olmadığı halde Amerika'da süresiz olarak oturma ve çalışma izni verilen kişiye 'göçmen' denir. 'Daimi Oturma İzni' (Permanent Resident Card) ya da genelde bilinen adıyla Green Card, kişinin 'göçmen' statüsünü onaylayan resmi belgedir.

Devamını oku...

"Green Card Size de Çıkabilir"

Arzu Özgür Green Card çekilişine başvurdu ve çekilişi kazandı. Kendisiyle Green Card çekilişine katılma kararı ve çekilişi kazandıktan sonraki hayatı ile ilgili bir röportaj yaptık.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim