Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

CampUSA Kamp Türleri

8 farklı kamp türünden istediğinizi seçin.

Yaz kampları, Birleşik Devletlerin tümüne yayılmıştır; bazısı kırsal alanlarda; bazısı ise yerleşimin bulunmadığı orman alanlarındadır. Birçok kampın çocuklar için sunduğu sportif ve el işi becerilerine ilişkin faaliyetleri, büyük bir yemek alanı ve uyuma çadırları bulunmaktadır. Kamp sezonu genelde 9-11 hafta sürer. Her bir kampın kendine has bir felsefelesi, amacı ve katılımcı kitlesi vardır. Fakat bütün kampların ortak buluştuğu bir nokta vardır: Evden uzakta kaldıkları bu zaman zarfında katılımcılara doğal güzelliklerle dolu bir ortamda eğlenceli ve faydalı bir öğrenme süreci yaşatmak.

Hangi kampı tercih edeceksiniz? Aşağıda çeşitli kamp türlerinin tanımlarını bulacaksınız. Başvuru formunuzda ve mülakat esnasında bize en az 4 farklı kamp türü belirtmelisiniz. Biz de sizi, kişilik özelliklerinize, ilgi alanlarınıza ve beceri/yeteneklerinize en uygun olan kamp türüne yerleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Seçtiğiniz kamp türlerinden yalnızca bir tanesine yerleştirileceksiniz.

Bağımsız Kamplar

Bireyler ya da aileler tarafından düzenlenen kamplardır. Birçok katılımcı, yüksek bir gelir düzeyine sahiptir. Genelde 4-8 hafta sürer. Bunlardan bazıları yalnızca erkekler; bazıları da yalnızca kızlar içindir. Karma olanları da mevcuttur. Genelde aynı göl kıyısında ya da dağ yamacında bir kardeş kamp edinilir. Ve kamp süreci bu kardeş kamplarla birlikte  gerçekleştirilecek olan sportif, sanatsal aktivitelerle ve oyunlarla doludur.

Acente Kampları

Bu tür kamplar, YMCA, YWCA, YMHA, JCC, 4-H, BOYS AND GIRLS CLUB, CAMPFIRE gibi topluluklar tarafından organize edilen kamplardır. Bütün sosyal ve ekonomik sınıflardan gelen kampçılar 1-4 haftalık süreler halinde organize edilen bu kamplara katılırlar. Bu kampların asıl amacı sağlıklı bir çevrede ve eğlenceli bir şekilde katılımcılara beraberce iş yapabilme becerisi kazandırmak, bu kabiliyetlerini yükseltmek ve bu şekilde onları bulundukları topluma faydalı bir hale getirmektir.

Şehir Çocukları Kamp

Birçok farklı ırka mensup harika  bir doğa tecrübesi yaşadığı kamplardır. Bu kamplar genellikle şehirlerde yaşayan çocukların ilk kırsal alan deneyimleridir. Genelde 1-2 hafta süren kamplardır. Salvation Army ve The Fresh Air Fund gibi sosyal yardımlaşma derneklerinin sponsorluğunda yürütülen bu kamplarda çocuklara su sporlarından sanatsal becerilere, oyunlardan izciliğe kadar birçok alanda hizmetler sunulur; ailelere maliyeti yok denecek kadar az olan kamplardır.

Kız İzci Kampları

Bu kamplar, geleneksel Kız İzci ve Kız Rehber kamplarının felsefesi doğrultusunda organize edilen 1-2 haftalık kamplardır. Katılımcılar için izcilik tecrübesine sahip olmak gerekli değildir. Programın merkezinde dışarıya yönelik yetenekleri ve kampçılık - izcilik becerilerini geliştirmek bulunmaktadır.

Dini Kamplar

Bu kamplar bir yandan çocuklara eğlenceli bir yaz tatili sunarken bir yandan da Hristiyanlık ve Yahudilik öğretilerini, birçok değişik seviyedeki dini yükümlülükleri ve bu dinlere ilişkin değerleri çocuklara benimsetmeyi amaçlar. Genelde 1 hafta süren kamplardır. Kamp süresince çok çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Bir kısım dini kamplar Kiliselerin ya da Sinagogların bünyesinden yapılmaktadır. Bu kamplar güçlü bir dini inanış içinde olan insanlar veya dini hayatı tecrübe etmek isteyenler için idealdir. Siz kamp danışmanlarından temelde beklenen ise öğrencilere İncil ve Tora çalışmalarında yardımcı olmaktır.

Özel İlgi Kampları

Fiziksel ya da zihinsel özründen veya öğrenme güçlüğü çekmesinden ötürü özel ilgiye muhtaç çocukların/yetişkinlerin katıldığı kamplardır. Siz danışmanlar sayesinde bu özüre sahip insanlar düzenlenen kampların büyük bir çoğuna katılabilir hale geliyorlar. Tecrübeye sahip olmanın gerekli olmadığı bu kamp türünde siz danışmanlarda aradığımız en büyük özellik "sabır" ve "insan sevgisi".

Günlük Kamplar

Bu kamplar genel olarak şehirlerin kenarlarında kurulur gün içindeki birçok aktivitenin sponsoru konumunda olan kamplardır. Konaklama ve yemek ihtiyaçları civardaki Amerikan aileler tarafından karşılanır. Genelde sabah 8 akşam 6 arası faaliyet gösteren ve şehrin birçok noktasında kurulabilme özelliği olan kamplardır. (Şehir parkı, kumsal, halk merkezleri ve siteler). Danışmanlar pazartesi - cuma arasında çalışmak durumundadır. Haftasonları izinli olup şehri keşfe çıkabilirler.

Aile Kampları

Aileler de kamp fırsatını değerlendirebilmektedir. Danışmanlar, gün içinde ve akşam, hem çocuklar hem de yetişkinler için hazırlanan aktiviteleri yönetmek durumundadır. Bu tip kamplar, bir hafta sonu süren aile toplantıları olabileceği gibi 2 hafta da süren kamplar olabilir.

(Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren şirketlere ulaşmak için tıklayın.)

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim