Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

CampUSA İş Seçeneği

Kamplarda genel kamp danışmanından, özel kamp danışmanına birçok alanda çalışana ihtiyaç vardır.

Hangi iş seçeneği sizin için daha uygun?

Kamp türünüzü ve sorumluluklarınızı sizin yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve nitelikleriniz belirleyecektir. Bu yüzden mülakat esnasında bu yetenek ve ilgi alanlarınızı mutlaka bildirin.

Genel Danışman

Görev tanımı: planlamak, yönetmek, gün içindeki (ve eğer varsa akşam yapılacak olan) aktivitelere iştirak etmektir. Bir eğitmen gibi davranacak, gerektiğinde aktiviteler arasında, öğrenci transferi gerekiyorsa onlara taşınmalarında yardım edeceksiniz. (Yüzme- yürüyüş- ağaç işçiliği- ip sporları- basketbol-rafting aktiviteleri arası alan değiştirmek gerekebilir) Günün sonunda ise kampçı çocuklarınızın kabin sohbetlerinden ve kesin yatışın sağlanmasından sorumlusunuz.

Özel Danışman

Tüm enerjinizi, yeteneğinizi farklı bir grup  öğrenciye öğretmeye odaklayacaksınız. Kamplarda genelde günde 4-6 arası aktivite periyodu bulunmaktadır. Komutları belirleyeceksiniz, alanı düzenleyeceksiniz ve gruplara ayrılma işlemi varsa bunu gerçekteleştirip grup komutlarını vereceksiniz, yoksa bireysel komutları vereceksiniz. Özel danışman olabilmek için o alanda çok yüksek seviyede bir tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin: Çömlekçilik, su kayağı, binicilik, okçuluk, yüzme, halat oyunları. Gün içinde kendi kabin grubunuzu çok fazla denetleyemeyeceksiniz; fakat bu denetlemeyi akşam mutlaka yapmalısınız.

Su Kenarı Destek Ekibi

Eğer çok iyi bir yüzücü iseniz ve gününüzün büyük bir kısmını su kenarında geçirmek istiyorsanız sizin için özel hazırlanan 'cankurtaran kursu'na kayıt yaptırmanız gerekmektedir. (Bunu mülakat esnasında belirtiniz) Cankurtaranlar, kamp danışmanlarının en vazgeçilmezleri ve en çok ihtiyaç duyulanıdır. New York ya da Los Angeles merkezlerinden birinde 4,5 (Dört buçuk) günlük özel bir kurs alacaksınız. Bunun için en az 19 yaşında olmalı ve çok iyi bir yüzücü olmalısınız. Önceden bu işi yapmış olmanızın seçilmenizde büyük etkisi olacağı şüphesizdir. Katılacak olduğunuz bu kursa konaklama ve kahvaltı dahildir. Cankurtaranlık, en çok başvuru yapılan bölüm olduğu için erken başvurmanız gerekmektedir.

Destek Ekibi

Destek ekibi en çok ihtiyaç duyulan bir başka departmandır. Kampların belkemiği sayılan destek ekipleri mutfaktan çamaşırhaneye; denetim ofisinden tamir işlerine kadar, kampın sorunsuzca sürmesi için yapılması gereken her şeyden sorumludur. Bu pozisyonu seçebilmek için tek yasal gereklilik, başvurduğunuz anda tam gün süreli olarak bir okulda öğrenci olmanız ve yaz bitiminde tekrar tam gün olarak bir okula devam edecek olmanız.

Bu ekipte yer almak için gerekli olan beceriler ve bunlara ilişkin iş türleri ise; Tamir, bakım, marangozluk (doğrama) becerisi, elektrik işleri, boru tesisatı, boya, çamaşırhane, sürücü, mutfak işçiliği, şef aşçılık, aşçı yardımcılığı, yemek servisi, yer temizliği, daktilo işçiliği, bilgi-işlem departmanı, bilgisayar, sekreterya, kantin, dosyalama, muhasebe.

Bahsedilen bazı işler akıcı bir İngilizce ve/veya önceden İngilizcenin konuşulduğu bir ülkede çalışmış olma tecrübesi gerektirmektedir.

CampUSA  İş Yetenekleri

Kamp yöneticileri aşağıda belirtilen alanlardaki yeteneğe sahip öğrencileri ise alma eğilimindedir. Belirtilenlerin hiçbirinde profesyonel olarak çalışıyor olmanıza gerek yok; herhangi bir yeteneğiniz varsa ve bunu gayretli bir biçimde çocuklara öğretebilecek kabiliyette iseniz; kampa kabul edilmemek için herhangi bir engeliniz bulunmamaktadır.

Kamplarda ihtiyaç duyulan alanlar için tıklayın.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim