Facebook Twitter
AMERİKA

Burslar

Amerika'da yüksek öğrenim görmek pek çok öğrencinin hayali olmasına rağmen kişisel kaynaklarla masrafları karşılamak oldukça güçtür.

Lisans eğitimi için okul ücreti, kitaplar, konaklama gibi masraflar yılda 15,000 ila 40,000 dolar arasında değişmekte, lisansüstü eğitimde maliyetler daha da yukarılara çıkabilmektedir. Bu nedenle, burslar eğitiminizi finanse etmeniz için ideal yoldur. Burs imkanı çok sınırlı olduğundan, yüzlerce aday arasından sıyrılıp burs kazanabilmek için sıradışı özelliklere sahip olmak ve burs olanaklarını araştırmak gerekir. Yabancı öğrencilerin büyük çoğunluğu sizinle aynı durumda olacağı için bu tür ayarlamaları Amerika'ya gelmeden önce yapmış olmanız yararınıza olacaktır.

Yurt dışında burs veren kurum sayısı ve toplam burs kontenjanı sayısı çok kısıtlıdır, buna karşılık burs talep eden kişi sayısı ise çok fazladır.

Kimlerin şansı fazla?

Burs almak için başvuru yapanların sayısının oldukça yüksek olduğunu düşünürseniz sizi bir adım öne götürecek kişisel yeteneklere sahip olmanız gerekiyor. İyi derecede bitirilmiş okul, yeterli düzeyde yabancı dil bilgisi sizi rakiplerinize oranla daha avantajlı duruma getirecektir.

Kimlerin şansı az?

Yüksek öğrenim görmek istediğini ülkenin dilini bilmiyorsanız, eğitim hayatınız boyunca bir başarınız yoksa. önemli projelere imza atmamışsanız burs alma şansınız hemen hemen yoktur.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim