Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Burslar

Amerika'da yüksek öğrenim görmek pek çok öğrencinin hayali olmasına rağmen kişisel kaynaklarla masrafları karşılamak oldukça güçtür.

Devamını oku...

Fulbright Bursları (The Turkish Fulbright Commission)

Fulbright Komisyonu Amerika'da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere yaşam ve seyahat masraflarını karşılayacak şekilde maddi destek sağlamaktadır.

Devamını oku...

Amerika Kaynaklı Burslar ve Finansal Yardımlar

Amerika'da sağlanabilecek finansal yardımlar burslar ve öğrenci kredileri olmak üzere iki grupta toplanabilir.

Devamını oku...

Türkiye Kaynaklı Burslar

Milli Eğitim Bakanlığı, üniversitelerin öğrenim elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla yurtdışına resmi-burslu statüde yüksek lisans öğrenimi yapmak üzere öğrenci göndermektedir.

Devamını oku...

Burs Arama Web Siteleri


Burslar ile ilgili arama yapabileceğiniz web sitelerini bu bölümden takip edebilirsiniz.

Devamını oku...

Burs Arama ve Tavsiyeler

Genellikle yabancı öğrenciler için burs imkanları sınırlıdır. Amerika'daki pek çok özel ve kamu kurumunun sağladığı burslar, krediler ya da finansal yardımlar yalnız Amerikalı öğrencilere sunulmaktadır.

Devamını oku...

Burs ve Finansal Yardım Veren Kuruluşlar

Başvuran öğrencilerde çeşitli özellikler aranmakla beraber, öğrenimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilere burs ve finansal yardım veren pekçok kuruluş vardır.

Devamını oku...

Ek Bilgiler

Çoğu derece programı, adayların GRE (Mezun Kayıt Sınvaı), GMAT (Mezun Yönetimi Kabul Testi) ve TOEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi) sınavlarına girmelerini ister.

Devamını oku...

Burs ve Finansal Yardımların Sınıflandırılması

Amerika'da eğitim görmek isteyen ve mali durumu yetersiz olan bir öğrencinin, mali destek ararken öncelikle ne tür burs ve fınansal yardım çeşitleri olduğunu bilmesi gerekir.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim