Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Amerika'da Vergi ile İlgili Yükümlülükler

Amerika'da bulunan yabancı öğrenciler, tüm Amerikalılar gibi, bu ülkedeki vergi kanunlarına tabidirler.

 Bu kanunlara aykırı hareketler para cezasına, ve hatta uç durumlarda sınırdışı edilmeye yol açabilir. Bunun yanısıra vergi kanunlarını iyi bilmek ve hassasiyetle uygulamak, normalde ödemeniz gereken vergi miktarından daha fazla ödeme yapmanızı da engelleyecektir. Bu sebeplerden ötürü Amerika'da bulunan herkesin vergi kanunlarını iyi bilmesi çok önemlidir.

Bu bölümümüzde Amerika'da bulunan öğrencilerin özellikle yıllık vergi formu doldurma konusunda bilmeleri gerekenleri bulacaksınız. Amerika'da bulunan herkes her sene biri federal hükümet (Amerikan Hükümeti), diğeri de bulundukları ve/veya çalıştıkları eyalet için olmak üzere 2 adet gelir vergisi formu doldurmakla yükümlüdür.

Sözkonusu formları her sene Şubat ayı ortasından itibaren okulunuzdaki yabancı öğrenciler ile ilgili ofisten (International Students Office, Office of International Programs vb.) edinebilirsiniz. Ayrıca bu formları ve doldurma talimatlarını 1-800-829-3676 numaralı telefonu arayarak ısmarlayabilir veya http://www.irs.ustreas.gov/forms_pubs/index.html adresinden indirebilirsiniz.

Her eyalet kendi vergi sistemini ve yapılması gereken işlemleri düzenlemekte serbesttir. Bir başka deyişle, her eyalet için yapılması gereken işlemler bir eyaletten diğerine farklılık gösterebilmektedir. Federal hükümet için yapılması gerekenlere göre genelde çok daha sade olan bu işlemler hakkında okulunuzun yabancı öğrenciler ile ilgili ofisi ile iletişime geçerek doğru bilgiye erişebilirsiniz.

spikerlik kursu

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim