Sana Uygun Üniversiteyi Bul Facebook Twitter
x

3-10 Ekim'deki Green Card Başvuruları Yenilenecek


Amerikan Hükümeti Resmi Göçmenlik Bürosu tarafından yapılan resmi açıklamaya göre; 3 Ekim 2017 Salı günü başlayan ve 10 Ekim’de kapatılan Green Card Başvuru formları geçersiz sayılacak.

Eğer bu tarih aralığında başvuru yaptıysanız tekrar başvuru yapmanız gerekiyor. Yeni başvuru dönemi 18 Ekim 2017’de açılacak ve 22 Kasım 2017 Çarşamba gününe kadar devam edecek. DV-2019  Card Çekilişine katılabilmek için en geç 22 Kasım 2017 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.

Green Card'a başvurmak için tıklayın!

Amerikan Hükümeti Resmi Göçmenlik Bürosu tarafından yapılan resmi açıklama, Türkiye ABD başkonsolosluğu resmi websitesinden de duyuruldu. Duyuru şu şekilde;

  • Yaşanmış teknik problemlerden dolayı DV 2019 programına kayıt dönemi yeniden başlatılacaktır. Bu nedenle 18 Ekim 2017 tarihihinden önce yapılmış olan başvuruların yeniden yapılması gerekecektir.
  • Bu aksaklıktan dolayı katılımcılarımızdan özür diliyoruz. Eşitliği sağlamak ve başvuran herkes için sürecin bütünlüğünü korumak adına bu yıl için kayıt dönemini yeniden başlatmak durumundayız.
  • DV 2019 programı için yeni kayıt dönemi 18 Ekim 2017 Çarşamba günü Doğu Gündüz Saatine göre (EDT) öğlen 12:00’de başlayacak ve 22 Kasım 2017, Çarşamba günü Doğu Standart Saatine göre (EST) öğlen 12:00’de kapanacaktır.
  • Eğer 18 Ekim 2017 tarihinden önce DV 2019 programına başvuru yaptıysanız bu başvurunuz geçerli sayılmayacak; yeni kayıt döneminde bir başvuru daha yapmanız gerekecektir. Program kuralları gereği birden fazla başvuru yaparsam diskalifiye olurum endişesi duymadan yeni bir başvuru daha yapabilirsiniz. Yeni kayıt döneminde birden fazla başvuru yapan katılımcılar diskalifiye edilecektir.
  • Elektronik DV başvuru formuna (E-DV) yeni kayıt döneminde resmi E-DV websitesi dvlottery.state.gov adresinden ulaşabilirsiniz. DV Programı Yönergeleri Dışişleri Bakanlığı’nın kamu web sayfası usvisas.state.gov/dv/instructions adresinde mevcuttur.
  • Programa katılmaya uygunluk kurallarında bir değişiklik yoktur.
  • 15 Mayıs 2018’den itibaren DV 2019 kurasına katılan kişiler kurayı kazanıp kazanmadıklarını elektronik başvuru sonrasında ekranda çıkan konfirmasyon numarasını kullanarak dvlottery.state.gov adresindeki Başvuru Durumu Kontrol (Entrant Status Check) sayfasından öğrenebileceklerdir. Başvuru Durumu Kontrol sayfası kazananları, kendileri ve vize almaya uygun aile bireyleri için Çeşitlilik Göçmen Vizesine nasıl başvuru yapabilecekleri hakkında bilgilendirecektir. Dışişleri Bakanlığı vize mülakat tarihlerini de Başvuru Durumu Kontrol sayfasından duyuracaktır.


https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-2019-Yeni-Kay%C4%B1t-D%C3%B6nemi.pdf

Başvurularınızı Son haftaya bırakmamaya özen gösterin.

Sistemde yaşanan yoğunluk dolayısıyla işleminiz gerçekleşmeyebilir. Bu sene açıklanan kurallara göre Donald Trump Başkan olduktan sonra herhangi bir kural değişikliği olmamıştı.

 Green Card'a başvurmak için tıklayın!

 

 

 

 

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim