Sana Uygun Üniversiteyi Bul Facebook Twitter
x

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Bölümüne Ait Sistemlerde Sorun Yaşanıyor

ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada Konsolosluk Bölümü'ne ait tüm sistemlerin şu anda hizmet dışı olduğu belirtildi. Durumun mümkün olduğunca çabuk düzeltilmesi için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Devamını oku...

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Önemli Duyuru

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Bölümü, konsolosluğun tüm sistemlerinin ve e-posta servislerinin şu anda hizmet dışı olduğunu açıkladı.

Devamını oku...

İki Ülkeyle Daha Vizeler Kalktı

Türkiye ile Belarus ve Moldova arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin imzalanan anlaşma resmen yürürlüğe girdi. Vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması ile Belarus ve Moldova ilişkilerinde ivme hedefleniyor.

Devamını oku...

ABD'de Öğrenci Vizelerine Sıkı Kontrol

ABD'de Boston Maratonu'nun bombalanmasının ardından göçmenlerle ilgili kontrol ve denetimler arttırıldı.

Devamını oku...

Amerika Vize İşlemlerinde Önemli Gelişme!

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerika vize işlemlerinde “Online Takip” sistemi ile başvuru takibi ve bilgi alımlarını önemli ölçüde kolaylaştırdı.

Devamını oku...

Work and Travel Vize Görüşmesine Girecek Öğrencilere Konsolosluk Tavsiyeleri

ABD Başkonsolosluğu Summer Work and Travel Bölümü, öğrencilerin vize görüşmelerinden önce yapması gerekenleri yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

Devamını oku...

İngiltere'den Türk Öğrencilere Vize Kolaylığı

İngiltere Üniversiteler ve Bilim Bakanı David Willet, Türk öğrenciler ve akademisyenlere vize kolaylığı sağlanacağını belirtti.

Devamını oku...

Üniversite Kabul Etti, Vize Engeline Takıldı

Almanya'nın Hamburg kentinde üniversite eğitimi görmeye hak kazanan öğrenciye Hamburg Yabancılar Dairesi tarafından öğrenci vizesi verilmiyor.

Devamını oku...

Almanya Vizesi Zorlaşıyor

almanya-vizesi-012011Federal Danıştay'ın kararına göre, Dışişleri Bakanlığı, vize başvurularını, Almanya’da kalma şüphesi olduğu gerekçesiyle reddedebilecek.

Devamını oku...

İngiltere Öğrenci Vizesini Zorlaştırıyor

İngiliz İçişleri Bakanlığı, Birleşik Krallık'a eğitim için gidenlere, vize konusunda kısıtlamalar getirileceğini duyurdu.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim