Sana Uygun Üniversiteyi Bul Facebook Twitter
x

Amerika’da Nasıl Daha Ekonomik Okuyabilirsiniz?

Her öğrencinin hayalidir Amerika’da eğitim iyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında da Amerika’da kalıp iyi bir işe sahip olmak. Maalesef bu her öğrenci için mümkün olabilen bir durum değil. Ancak iyi araştırmalar yaparak ya burs seçenekleri değerlendirilebilir ya da birazdan aşağıda bahsedeceğimiz alternatifler değerlendirilebilir.


Amerika’da eğitim almak oldukça maliyetli bir olay. Ancak bu maliyeti düşürebilecek yöntemler mevcut. Gelin birlikte bu yöntemleri inceleyelim.

1- 2+2 sistemi ile eğitime Community College’da başlayıp 2 yıl sonra 4 yıllık üniversitede bitirmek. 2 yıllık olarak tabir edilen Community College’lar 4 yıllık üniversitelere yakın hatta çoğu zaman daha kaliteli eğitim sunmaktadır. Bu okulların ücretleri 4 yıllık üniversitelerin 3’te 1’i civarındadır. Hatta daha da uygun olan 2 yıllık üniversitelerde mevcuttur. İlk 2 yılınızı bu üniversitelerde okuyarak 2 yıl boyunca 4 yıllık üniversiteye ödeyeceğiniz ücretten tasarruf yapmış oluyorsunuz. Ayrıca daha birçok avantaja da sahip olacaksınız. 2+2 sistemi hakkında daha fazla bilgi için www.2arti2.org adresini inceleyebilirsiniz.

2- Green Card sahibi olmak. Amerika’da üniversitelerin çoğunluğu Amerikalı ve Green Card’lı öğrenciler ile uluslararası öğrencilere farklı ücretler uygulamaktadır. Green Card sahibi olarak Amerika’da eğitiminize başlarsanız Amerikalı öğrenciler ile aynı ücretleri ödeyeceğinizden çok ekonomik fiyatlara eğitim alabilecek aynı zamanda okurken çalışma imkanına da sahip olabileceksiniz.

Green Card Çekilişine Güvenle Başvurmak İçin Tıklayın!

Peki nedir bu Green Card?

Green Card, Amerika’da çalışma ve oturma izni sağlayan bir karttır. Green Card almanın birçok yöntemi vardır ancak bunun en kolay yöntemi her yıl 1 defa yapılan çekilişe katılmaktır. Kasım ayına kadar başvurular yapılmakta sonraki yılın mayıs ayında da sonuçlar açıklanıyor. Bu çekiliş tamamen Amerikan Hükümeti tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor.Çekilişe nasıl katılabilirsiniz?

Öncelikle bu çekilişe katılıyor olmanız daha sonraki süreçlerde ABD Konsolosluğuna yapacağınız öğrenci ya da turistik vizelerinizi etkilemeyecektir.

Green Card Çekilişine Güvenle Başvurmak İçin Tıklayın!

Dolandırıcılara Dikkat!

Green Card başvurusunu kendilerinden yaparsanız kesin kazanacağınızı söyleyen kişilere kesinlikle inanmayınız. Hiçbir kurum ya da kişinin çekilişe müdahale etme gücü bulunmamaktadır. Çekiliş tamamen bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sizden astronomik ücretler isteyen firmalara da güvenmemenizi öneririz.

Türkiye’nin İlk ve En Güvenilir Firması

Mezun greencard 17 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin en güvenilir green card başvuru firmasıdır. Başvurunuzun tüm süreçlerini online olarak takip edebilir ve başvurunuz yapıldıktan sonra ekran görüntünüzü müşteri temsilcinizden alabilirsiniz. 7/24 müşteri hizmetleri ile de saat kaç olursa olsun aklınıza takılan soruların cevabını bulabilirsiniz.

Green Card Çekilişine Güvenle Başvurmak İçin Tıklayın!

 

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

ETKİNLİKLER

Northern Alberta Institute of Technology Tanıtım Resepsiyonu
25 Mart 2017
Ücretsiz Online Kayıt
 
BAU BATUM Üniversitesi Tanıtım Resepsiyonu
08 Nisan 2017
Ücretsiz Online Kayıt
 
Western Kentucky University Tanıtım Resepsiyonu
22 Nisan 2017
Ücretsiz Online Kayıt