Sana Uygun Üniversiteyi Bul Facebook Twitter
x

Northern Alberta Institute of Technology Yetkilileri 25 Mart'da İstanbul'daydı

 

Mezun.com'un 25 Mart 2017 tarihinde düzenlediği etkinlikte Kanada'nın En Önemli Üniversitelerinden birisi olan Northern Alberta Institute of Technology (NAIT) yetkilileri İstabul'da öğrencilerle buluştu. Yoğun katılımın gerçekleştiği etkinlikte yetkililer NAIT hakkında önemli bilgiler verdiler.

Devamını oku...

KPSS Ücreti Yeniden Belirlendi

KPSS ücreti yeniden belirlendi, oturum başına 40 TL ödenecek. Genel Kültür, Yetenek, Alan Bilgisi testi aynı oturumda yapılacak. ÖSYM tarafından, dün 2017 KPSS kılavuzunda kamuoyuna açıklanan test bazlı ücretlendirme konusunun Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği, yeni ücretlerin KPSS Alan Bilgisi sınav başvurularının başlayacağı 27 Mart 2017 tarihinden önce adaylara duyurulacağı bildirilmişti.

Konuya ilişkin ÖSYM’nin Twitter sayfasından bir açıklama yapıldı.

İşte yapılan açıklama:

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00’da, öğleden sonra oturumlarının 14.30’da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”

Kaynak:Sözcü

 

 

Amerika Birleşik Devletlerine EB-5 ve Yatırım Bazlı Gӧçmenlik Seçenekleri

Girisimcilere yӧnelik EB-5 Programı ve diǧer yatırım bazlı ABD gӧçmenlik seçeneklerini ӧǧrenmek için etkinliǧe katılabilirsiniz.

Devamını oku...

AÖF'den 1.5 Milyon Öğrenciye Müjde!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Sistemi’nde kayıtlı yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi yakından ilgilendiren müjdeli bir haber verdi.Mezun olmasına 3 dersi kalan öğrenciler artık bir dönem daha beklemeyecek.

İHA’ya açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Gündoğan, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına tek dersi kalan öğrencilerin dönem uzatmamaları için uygulanan tek ders sınavlarının, bu yıldan itibaren üç derse çıkarıldığını bildirdi.

Gündoğan, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı, üç dersten başarısız olan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere tanınan üç ders sınav hakkından hangi durumdaki öğrencilerin yararlanabileceğine de açıklık getirdi. Kayıtlı olduğu bölüm/programlarda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrencilerin üç ders sınavına girebileceğini yineleyen Prof. Dr. Gündoğan, üç ders sınav hakkına ilişkin esasları şöyle sıraladı:

“Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye üç ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları, dönem sonu sınavına ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları’ dikkate alınarak oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenir. Her ne sebeple olursa olsun üç ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz.”

Sınavlar yurt içi 22 Temmuz’da yurt dışı 13 Ağustos’ta

Rektör Gündoğan, sınav tarihlerini de açıklayarak, şöyle devam etti:

“Türkiye programları için üç ders sınavı; 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. Türkiye programlarına kayıtlı bulunan ve halen cezaevinde/tutukevinde olup üç ders sınavına girme hakkı olan öğrencinin sınavı, 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır. Yurtdışı programları için üç ders sınavı; 13 Ağustos 2017 Pazar günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.”

Prof. Dr. Gündoğan, Açıköğretim Sistemi’nde kayıtlı öğrencilerin başarılarını arttırmaya yönelik yaptıkları çalışmaları sürdüreceklerini de belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Milliyet

Washington DC’de Network Toplantısı

Washington DC’de Network Toplantısı

 Turk Network DC, Mezun Group'un da medya sponsorlarından birisi olduğu, Washington DC’deki Türk profesyonellerin bir araya geleceği bir İş Network toplantısı düzenliyor.

 Toplantı iki bölümden oluşacak. Birinci bölümde misafirlerin birbirleriyle tanışması planlanıyor. Bazı işyerleri masalarda ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak.

 Daha sonra konuşmaların olduğu bölüme geçilecek. Açılış konusmasını (keynote speaker) Ira Koretsky yapacak. Ira birçok büyük toplantıda konuşmalar yapmış profesyonel. “Satış Başarısı için İletişim Kurmak” başlığı altında katılımcılar önerilerde bulunacak ve tecrübelerini paylaşacak.

 

Başarı hikayesi’nin konuğu Lydia Borland. LB International Solutions şirketinin sahibi.

Başarı hikayesini, zorlu bir ekonomide başarılı ve gelişen bir işletmeyi nasıl yönetmeyi başardığını bizlere anlatacak.

 

Yeni açılan Şirketler bölünde Hande and John Uzun var. Geçen yıl SANDALYECI USA adlı özel mobilya mağazasını açtılar. Türkiye ile ABD’yi birbirine bağlayan yeni bir işletmeye başlama konusundaki hikayelerini paylaşacaklar ve genişletme stratejileri ile birlikte ABD’deki mobilya pazarına en ileri üretim ve tasarım getirme planları hakkında konuşacaklar.

 

Turkish Business Networking Event’e katılım ücretinin 25 dolar olduğu toplantı 26 Şubat 2017’de Arlington, Virginia’da gerçekleşecek.

 

Network toplantısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve bilet almak için tıklayınız: www.turknetwork.us

 

 Tarih: 26 Şubat 2017, Pazar günü

 

 Saat: 2:00 PM to 5:00 PM (EST)

 

 Adres: AUSA Conference and Event Center

 2425 Wilson Blvd. Arlington, VA 22201

Öğretmenlik Tercihi İçin 240 Bin Başarı Sıralaması Şartı Getirildi!

YÖK, üniversitede öğretmenlik tercihi için 240 bin başarı sıralaması şartı getirdi. Bu sıralamanın altında kalanlar öğretmenlik tercih edemeyecek. İlahiyat fakülteleri bu yıldan itibaren ikinci aşamadan öğrenci alacak. LYS'de bazı sorular açık uçlu olacak.

Devamını oku...

KPSS Tercih Süreci Başladı

KPSS sonuçlarına göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına ikinci yerleştirme için tercihler 30 Aralık'a kadar devam edecek.

Devamını oku...

Khan Academy Türkçe ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yeni Bir İşbirliği

Khan Academy Türkçe ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bir işbirliğine imza attı. İstanbul genelinde uygulanacak olan programla herkese, her yerde, kendi hızında, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim olanağı sunan Khan Academy Türkçe’nin, okullardaki kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.  İlk olarak Ataşehir ilçesinde bulunan bütün ortaöğretim kurumlarında görev alan Müdür, Müdür Yardımcısı ve Matematik öğretmenlerinin katıldığı çalışma diğer ilçelerle devam edecek.

 

Eğitimde fırsat eşitliğine destek amacıyla yola çıkan ve üçüncü yılını tamamlamadan 10 milyon derse ulaşan ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy Türkçe’den daha fazla öğretmenin ve öğrencinin yararlanması için, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğretmenlere yönelik düzenlenen bilgilendirme ve eğitim programlarının ilki gerçekleşti.

Khan Academy Türkçe’nin okullardaki kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik ilk toplantısı Ataşehir ilçesinde bulunan ortaöğretim kurumlarında görev alan Müdür, Müdür Yardımcısı ve Matematik öğretmenlerinin katılımıyla, 16 Mart 2016 tarihinde Ataşehir ilçesinde, Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde düzenlendi. Bilgilendirme semineri ve öğretmenlerin Khan Academy Türkçe kullanımına yönelik atölye çalışmalarının yapıldığı programa Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal, Ataşehir Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gazi Saraç ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Ortaöğretimden Sorumlu İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür katıldı.

“Dünyada kabul görmüş ve kendini kanıtlamış bir sistem”

Khan Academy’nin bu alanda dünya genelinde kabul görmüş bir sistem olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretimden Sorumlu İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür şunları söyledi: “Yeni nesilleri yetiştirmekle görevli olan öğretmenler yeni teknolojiler sayesinde daha da güçlenecek. Khan Academy bu alanda dünya genelinde kabul görmüş milyonlarca kullanıcıya ücretsiz öğrenim imkanı ulaştırmış, kendini kanıtlamış bir sistem. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği protokolü bulunan Khan Academy Türkçe platformunun okullarda kullanımının yaygınlaşması için planladığımız bilgilendirici seminerler serisinin ilk toplantısını gerçekleştirmekten özellikle mutluluk duyuyoruz.”  

Yeni teknoloji ile her öğrenci kendine uygun hızda öğrenebilir

Programın ilk kısmında eğitim teknolojileri ile ilgili bilgiler paylaşan Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal daha sonra Khan Academy Türkçe platformunun sunduğu özellikler ile birlikte öğrenci ve öğretmenlere sağladığı kolaylıkları anlattı. Eğitim videolarından ve platformun öğretmen panelinden örnekler gösterilen seminerde, yeni teknolojilerin desteğiyle her öğrencinin kendine en uygun hızda öğrenmesinin mümkün olduğu ve Khan Academy Türkçe’nin ücretsiz bir kaynak olarak öğrencilerin sınıf içinde aldıkları bilgileri pekiştirmeleri için önemli bir destek imkanı sunduğu vurgulandı. “Sınıfta arkadaşlarının gerisinde kalıyor, ağır öğreniyor dediğimiz öğrencileri kazanmak için tam öğretmeliyiz; öğrencilerin ustalaşarak ve eksiksiz öğrenmelerini sağlamak için takviye kaynak olarak Khan Academy Türkçe platformundan faydalanabilirsiniz” diye konuşan Köksal, Khan Academy ve benzeri platformların öğretmenlere pek çok kolaylık sunarak zaman kazandırdığına da dikkat çekti.  Köksal konuşmasını “Biz insanlar sosyal canlılarız, eğitim sınıf içinde gerçekleşir; yeni eğitim teknolojilerini kullanarak sınıf içinde öğretmen ve öğrencinin birebir geçirdiği değerli zaman arttırmayı, teknolojiyi takviye olarak kullanarak sınıftaki insan faktörünü ön plana çıkarmayı amaçlıyoruz” sözleriyle noktaladı.

Ataşehir ilçesinde bulunan ortaöğretim kurum temsilcilerini bir araya getiren toplantıyı takiben önümüzdeki aylarda İstanbul’un diğer ilçelerinde de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Khan Academy Türkçe işbirliği ile benzer organizasyonların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

www.khanacademy.org.tr ve tr.khanacademy.org adreslerinde 4000 ders videosu ve 150.000 alıştırma şu anda Türkçe olarak yayınlanıyor. Khan Academy Türkçe’nin dersleri ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine kadar matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, uzay bilimleri ve tıp gibi konularda geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca, Khan Academy Türkçe dersleri altyazı seçeneği ile sunuluyor ve böylece işitme engelli kullanıcılar için de bir kaynak oluşturması amaçlanıyor.

 

Khan Academy Türkçe Hakkında

Dünyada eğitimde bir devrim olarak nitelendirilen, 2006 yılında Salman Khan tarafından kurulan ve kısa sürede milyonlarca kişinin ücretsiz eğitim aldığı bir platforma dönüşen Khan Academy bugüne kadar verdiği bir milyar ders ile dünyanın en büyük sınıfı olarak biliniyor. Khan Academy’nin ilk uluslararası iştiraki olarak faaliyete geçen Khan Academy Türkçe, “herkese, her yerde, kendi hızında, dünya standartlarında ve ücretsiz eğitim” olanağını sunuyor. Şu ana kadar Türkçeleştirilen 5.000’den fazla ders videosu, 150.000’i aşkın alıştırma ve problem www.khanacademy.org.tr ve tr.khanacademy.org adreslerinde yayınlanıyor. Khan Academy’nin dersleri matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, bilgisayar bilimi, uzay bilimleri ve tıp gibi geniş bir alanı kapsıyor; 1+1’den diferansiyel denklemlere, organik kimyadan sanat tarihine 7’den 70’e hitap eden bir yelpaze sunuyor. Gönüllü öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler, iş hayatından konularının uzmanı profesyoneller ve seslendirme sanatçıları projeye destek veriyorlar. Ayrıca, Khan Academy Türkçe dersleri altyazı seçeneği ile sunuluyor ve böylece işitme engelli kullanıcılar için de bir kaynak oluşturması amaçlanıyor. Hem bireysel öğrenimi destekleyen bir kaynak hem de öğretmen ve velilerin kullanımı için bir eğitim aracı sunan Khan Academy, kişiye özel eğitim anlayışıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir sosyal sorumluluk ve gönüllülük hareketi olarak eğitimde fırsat eşitliğinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Bilkent Üniversitesi Dünya 18.’si Oldu

Yazılım konusunda programcıların yeteneklerini ölçümleyen ve firmalara personel danışmanlık hizmeti sunan Amerikan Hacker Rank firması’nın kodlama konusunda dünyadaki okullar ve üniversiteler arasında düzenlediği yarışmada Bilkent Üniversitesi 18. oldu.

Hangi üniversitelerin en iyi programcıları yetiştirdiğini belirlemek amacıyla düzenlenen yarışamaya 126 kurumdan 5 bin 500’den fazla öğrenci katıldı. İlk 50’nin açıklandığı yarışmada birinciliği Rusya’dan ITMO Üniversitesi, ikinciliği Çin’den Sun Yat-sen Memorial Middle School kazandı. Yarışmada Bilkent Üniversitesi, Türkiye’den kazanan tek üniversite oldu.

Kaynak: Milliyet

Northern Alberta Institute of Technology Yetkilileri 11 Aralık'ta İstanbul'daydı

Mezun.com'un 11 Aralık 2016 tarihinde düzenlediği etkinlikte Kanada'nın En Önemli Üniversitelerinden birisi olan Northern Alberta Institute of Technology (NAIT) yetkilileri İstabul'da öğrencilerle buluştu. Yoğun katılımın gerçekleştiği etkinlikte yetkililer NAIT hakkında önemli bilgiler verdiler.

Nait'in Authorized Representative Coordinator'ü Jenna Sieben ve International Learning Opportunities Manager'ı Kristen Flath, NAIT'in burs imkanları, programları, başvuru kriterleri ve sosyal imkanları hakkında önemli bilgiler verdiler. Etkinliğe katılan öğrenciler hem Kanada'da eğitim hem de NAIT hakkındaki sorularını direkt yetkili uzmanlara ilettiler.

Etkinliğe ait fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Northern Alberta Institute of Technology Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın!

FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYIN!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

ETKİNLİKLER

BAU BATUM Üniversitesi Tanıtım Resepsiyonu
08 Nisan 2017
Ücretsiz Online Kayıt
 
Western Kentucky University Tanıtım Resepsiyonu
22 Nisan 2017
Ücretsiz Online Kayıt